Oyunculuk Başvurusu

Dizi Ajansları  " OYUNCULUK BAŞVURUSU "

Halk arasında iyi bir yükseliş yakalayan insanlar ya da firmalar için aldı başını gidiyor derler ya dizi sektörü içinde durum aynen böyledir. Çünkü dizi sektörü son birkaç yılda öylesine bir yükseliş kaydetmiştir ki Türk dizileri sadece ülkemizde değil, dünyada da izlenme rekorları kırar hale gelmiştir. Bu durumda haliyle insanları, dizi oyuncusu olma hususunda heveslendirmekte ve oyunculuk yeteneği olduğunu düşünen birçok insan, dizi oyuncusu olmak için oyunculuk başvurusu formlarını online ortamlarda doldurmaktadır. Dizi oyuncu ajansları, kendilerine yapılan oyunculuk talepleri içerisinde gerçekten yetenekli insanları seçip ayıklayabilmek için eleme sistemleri oluşturmakta ve yetenekli oyuncuları ekranlara kazandırarak bizlere de keyifli seyir dakikaları geçirme imkanı sunmaktadır.

Dizi ajansları, oyuncu adaylarının gözünde bugün televizyon ve medya sektörünün en önemli ayağı konumundadır. Çünkü oyuncu adayları, dizi oyuncu ajansları sayesinde yapımcı şirketler ile çalışma imkanı bularak kendilerini sergileyebilmektedir. Günümüzde insanlar, izlenme oranının düşük olduğu dizi projelerinde yer aldıkları zaman azim ve hırsları tsunamiye uğrayarak yerle bir olmamalıdır. Bu meslekte en önemli koşul ümittir. O düşük izlenme oranlı dizilerde göstereceğiniz yüksek performans ve kendinize olan inancınız sayesinde hedeflediğiniz noktalara hızla yükselebilir ve bir anda insanların en sevdiği oyunculardan biri olabilirsiniz. Oyuncu adayları, iyi bir oyuncunun insanlara nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilmelidir. Çünkü oyunculukta zirveye ulaştığınız anda insanlara tepeden bakmaya başlar ve onları küçümserseniz sizleri zirveye çıkartan o insanlar, oradan aşağı indirmeyi de bilirler.

Günümüzde dizi sektöründeki yeni yüzlere olan ihtiyaç gün geçtikçe bir çığ gibi büyümektedir. Bu nedenle oyuncu adayları, yeteneklerine ve kendilerine güvenmeli ve oyunculuğu bir yaşam tarzı haline getirerek dizi ajansları ile işbirliği içerisinde yapımcı şirketler ile el ele vererek hedefine doğru yürümelidir. Unutmayın ki oyunculuk yeteneğine güvenen her insan, en az bir kez denemeyi hak eder. Sizlerde, bu hakkınızı kullanarak geleceğin en parlak oyuncularından biri olabilir ve hiç ummadığınız konumlara avucunuzun içine alabilirsiniz. Dizi oyuncu ajansları, çocuklar içinde oyunculuk imkanları sunduğu için anne ve babalar, çocukları adına dizi  ajanslarına oyunculuk başvurusu yapabilir ve onlar için iyi bir mesleğin kapılarını aralayabilir.    

Yardım İster misiniz?

Kim için başvuruyorsunuz?
flag +90
Cinsiyet

• AYPİ AJANS: UNIONE BİLİŞİM EĞİTİM ve REKLAM San. Tic. A.Ş.'nin Cast Ajansı hizmetlerinin markasıdır.

• aypiajans.com: AYPİ AJANS ve AYPİ AJANS'ın web sitesini ifade eder.

• Sunum Materyalleri (Set Kart Bilgileri): Üyelerin İsim, vücut ölçü ve renkleri, yaş, öğrenim durumu, sektörel deneyimleri ve eğitimleri ve benzeri bilgileri ile AYPİ AJANS stüdyosunda çekilen veya posta yahut dijital ortamda AYPİ AJANS'a ulaştırılan fotoğraf  ve video içeriklerini tanımlar.

• aypiajans.com kurumsal üyelerinin menfaatleri doğrultusunda,aşağıdaki etik kurallara bağlı kalacağını tahahhüt eder.

• aypiajans.com'a kayıtlı üye olan freelance (serbest) yada sözleşmeli oyuncuların iletişim bilgileri sadece ajans yetkilileri tarafından görülebilir,iletişim bilgileri yayına açık değildir.

• aypiajans.com'a kayıtlı üyelerin iletişim bilgileri diğer kurumlarla yada kişilerle hiçbir koşulda paylaşılmaz. Oyuncuların iletişim bilgileri istenildiğinde, oyuncunun bağlı bulunduğu kurumun iletişim bilgileri verilerek, oyuncuyla bağlı bulunduğu ajans iletişim kurarak karşı firmaya yönlendirir.

• aypiajans.com'a yeni üye olmak isteyen oyuncu-fotomodel ve adayları öncelikle ajans sitesinden başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formları incelenen ve kabul edilen adayların cep numaralarına onay mesajı gönderilir. Daha sonra ajansa kayıt ve fotograf çekimlerinin tamamlanması için ajansımızı arayıp randavu alması gerekmektedir. Bunun dışında ajansa gelip kayıtlarını tamamlamayan ve sadece internet sitesinden form dolduran adaylar ajansın kayıtlı üyesi olarak anılmayacaklardır.

• aypiajans.com üzerinden başvuru oluşturan kullanıcılar veya aktif üyeler beyan ettikleri sunum materyallerinin doğru olduğunu kabul ederler.

• aypiajans.com üzerinden yapılan başvurulara yanıt "AYPİ AJANS" başlıklı SMS ile yapılır. Bu nedenle başvuru sahibi SMS gönderimini kabul etmiş sayılır.

• AYPİ AJANS üyelerine bir çok bilgilendirmeyi "AYPİ AJANS" başlıklı SMS ve/veya 0850 304 35 47 numarasından gönderilen SMS ile yapılır. Üye, SMS gönderimini kabul etmiş sayılır.

• AYPİ AJANS iki tür oyuncu portfolyosuna sahiptir.
- Profesyonel (Katalog) Portfolyosu: Bu kategorideki üyeler halihazırda profesyonel olarak oyunculuk ve/veya fotomodellik yapan üyelerden oluşur. Üyelikleri için başvuru formu doldurma gerekliliği olmadan kendi istekleriyle gerçekleştirilir. 
- Yeni Yüz Portfolyosu: Bu kategorideki üyeler daha önce bir deneyimi olmayan oyuncu ve/veya fotomodel adaylarından oluşur. Üyelik İçin başvuru formlarını doldurmaları zorunludur. Üyelik işlemi kendi istekleriyle gerçekleştirilir.

• AYPİ AJANS'a üye olmak için 18 yaş altındaki olanlar için yasal velisi, 18 yaş ve üzerinde olanların kendilerinin onayı gereklidir.

• AYPİ AJANS üyeleri, Sunum Materyalleri ve Set Kart Bilgileri'nin kişisel bilgi kapsamında olmadığını kabul ederler.

• AYPİ AJANS, sunumlarını aypiajans.com üzerinden gerçekleştirir. Bu nedenle her üye için aypiajans.com üzerinde sunum materyallerini içeren üye profil sayfaları oluşturulur. 

• UNIONE A.Ş. web siteleri ve/veya basılı yahut görsel mecralarda sunum ve tanıtım amacıyla kullanabilir.

• Projelerde yer alan üyelerin web sitesinden profilleri, üyeliklerini iptal etmiş olsalar dahi kaldırılmaz.

• Arama motorları gibi internet üzerinde otomatik veya manuel veri toplayan web sitesi, uygulama ve programların aypiajans.com'dan topladığı verilerden UNIONE A.Ş. sorumlu tutulmaz.

• Üyelerin her tür güncelleme ve iptal işlemleri için kayıt esnasında belirttikleri e-posta adresinden cast@aypiajans.com adresine e-posta ile veya şahsen/velisi gelerek işlemlerini yapmaları gereklidir.

• Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından direkt olarak sunumların yapılması başladığından ilk 20 (yirmi) gün kayıt iptali yapılamaz. İptal durumda kayıt işlem ücreti iadesi söz konusu değildir.

• AYPİ AJANS üyelerine sadece üyenin lehine olumlu bir gelişme olduğunda, proje için uygun görüldüğünde veya çekim yahut sonrasında bilgilendirme yapar. Bunun dışında proje durumları, sunuldukları projeler hakkında bilgi verilmez.

• Üyelerin bilgi almak için arayacakları numara, aksi belirtilmedikçe 0212 288 03 33 numaralı telefondur. 

• Üyeler gerekli fotoğraf ve bilgi güncellemeleri 0-17 yaş grubu için 6 ayda 1,  diğer üyelerin yılda 1 yapmaları gerekmektedir. Güncellemeler ücretsizdir. Güncellemelerini zamanında yapmayan üyelerin durumları güncellemeye kadar etkisizleştirilebilir ve sunumları durdurulabilir.

• Güncellemerin zamanını üyenin kendisi veya velisi takip eder. AYPİ AJANS'ın güncelleme zamanı bildirme zorunluluğu yoktur.

• UNIONE A.Ş. marka, hüküm ve koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

• AYPİ AJANS üyeleri ve Üyelik başvurusunda bulunanlar bu hüküm ve koşulları kabul etmiş sayılır.

 

KVKK Aydınlatma Metni

•  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca, Şirketimiz tarafından, Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, iş amaçlarıyla bağlı olarak, aşağıda açıklandığı çerçevede kullanılmak, kaydedilmek, saklanmak, güncellenmek, aktarılmak ve/veya sınıflandırılmak suretiyle işlenecektir.  Bu kapsamda Şirketimiz tarafından başta özel hayatın gizliliği olmak üzere, kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verilerin korunması amacıyla düzenlenen Kanun ve Yönetmelikler gereğince Şirketimiz, kişisel verilerinizin hukuka aykırı olarak işlenmesini önleme, hukuka aykırı olarak erişilmesini önleme ve muhafazasını sağlama amacıyla, uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik tüm teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

Veri sorumlusu: UNIONE BİLİŞİM EĞİTİM ve REKLAM San. Tic. A.Ş
İşlenen veriler: Veriler aşağıdaki gibi sınıflandırılmıştır.
Tanıtım bilgileri: Ad, soyad, boy, kilo, yaş, fiziksel ölçüler, fotoğraf, yetenek, eğitim vb bilgiler ve oyunculuk ile ilgili olabilecek bilgiler
- İletişim bilgileri: Telefon numarası, adres, e-posta.  Eğer adına başvuru yapılan kişi 18 yaşın altında ise velisinin ismi.
İşlenen verilerin kullanım amacı
İşlenen verilerin paylaşımı: Başvuran kişi ajans kayıt sürecini tamamlamadığı sürece hiç bir verisi paylaşılmaz.
- Tanıtım bilgileri: Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra web sitelerimiz üzerinden herkesin erişimine açık hale gelecektir. Ayrıca bu bilgiler çalıştığımız projelere sunum bilgisi olarak gönderilirler. Bu bilgiler kayıt işleminin tamamlanmasından sonra "Kişisel Bilgi" olma özelliğini yitirirler. (Başvuru ve kayıt işlemleri tamamen farklı süreçlerdir.)
- İletişim Bilgileri: 
--- Kişinin başvurusu ardından kurumumuz tarafından incelenir. Başvuru sonucu SMS ile belirtilen telefon numarasına gönderilir. 
--- Kayıt aşamasından sonra sadece bilgilendirme SMS'i gönderilir. Gerekli durumlarda Kurumumuz tarafından sesli arama veya whatsapp görüşmesi için kullanılabilir.
--- İletişim bilgileri yasal mercilerin talebi hariç olmak üzere hiç bir kurum, kululuş şahıs vb. 3. kişilerle paylaşılmaz. 
- Başvuru ardından kayıt işleminin tamamlanmasına kadar olan süreçte iletişim bilgileri ve tanıtım bilgileri 3. kişilerle kesinlikle paylaşılmaz.
- Yasal mercilerin talebi doğrultusunda bütün bilgiler yasal mercilerle paylaşılabilir. 
- Yasal merciler: Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü.

* Yapılan başvuru, başvuruda bilgileri yer alan kişi dışında olması durumunda, başvuruda yer alan bilgilerin sahibinin isteği doğrultusunda kendisine verilecektir. Yapılan başvurudan Aypi Ajans sorumlu değildir. 

x
TURKEY - TR - 90 AFGHANISTAN - AF - 93 ALBANIA - AL - 355 ALGERIA - DZ - 213 AMERICAN SAMOA - AS - 1684 ANDORRA - AD - 376 ANGOLA - AO - 244 ANGUILLA - AI - 1264 ANTARCTICA - AQ - 0 ANTIGUA AND BARBUDA - AG - 1268 ARGENTINA - AR - 54 ARMENIA - AM - 374 ARUBA - AW - 297 AUSTRALIA - AU - 61 AUSTRIA - AT - 43 AZERBAIJAN - AZ - 994 BAHAMAS - BS - 1242 BAHRAIN - BH - 973 BANGLADESH - BD - 880 BARBADOS - BB - 1246 BELARUS - BY - 375 BELGIUM - BE - 32 BELIZE - BZ - 501 BENIN - BJ - 229 BERMUDA - BM - 1441 BHUTAN - BT - 975 BOLIVIA - BO - 591 BOSNIA AND HERZEGOVINA - BA - 387 BOTSWANA - BW - 267 BOUVET ISLAND - BV - 0 BRAZIL - BR - 55 BRITISH INDIAN OCEAN TERRITORY - IO - 246 BRUNEI DARUSSALAM - BN - 673 BULGARIA - BG - 359 BURKINA FASO - BF - 226 BURUNDI - BI - 257 CAMBODIA - KH - 855 CAMEROON - CM - 237 CANADA - CA - 1 CAPE VERDE - CV - 238 CAYMAN ISLANDS - KY - 1345 CENTRAL AFRICAN REPUBLIC - CF - 236 CHAD - TD - 235 CHILE - CL - 56 CHINA - CN - 86 CHRISTMAS ISLAND - CX - 61 COCOS (KEELING) ISLANDS - CC - 672 COLOMBIA - CO - 57 COMOROS - KM - 269 CONGO - CG - 242 CONGO, THE DEMOCRATIC REPUBLIC OF THE - CD - 242 COOK ISLANDS - CK - 682 COSTA RICA - CR - 506 COTE D'IVOIRE - CI - 225 CROATIA - HR - 385 CUBA - CU - 53 CYPRUS - CY - 357 CZECH REPUBLIC - CZ - 420 DENMARK - DK - 45 DJIBOUTI - DJ - 253 DOMINICA - DM - 1767 DOMINICAN REPUBLIC - DO - 1809 ECUADOR - EC - 593 EGYPT - EG - 20 EL SALVADOR - SV - 503 EQUATORIAL GUINEA - GQ - 240 ERITREA - ER - 291 ESTONIA - EE - 372 ETHIOPIA - ET - 251 FALKLAND ISLANDS (MALVINAS) - FK - 500 FAROE ISLANDS - FO - 298 FIJI - FJ - 679 FINLAND - FI - 358 FRANCE - FR - 33 FRENCH GUIANA - GF - 594 FRENCH POLYNESIA - PF - 689 FRENCH SOUTHERN TERRITORIES - TF - 0 GABON - GA - 241 GAMBIA - GM - 220 GEORGIA - GE - 995 GERMANY - DE - 49 GHANA - GH - 233 GIBRALTAR - GI - 350 GREECE - GR - 30 GREENLAND - GL - 299 GRENADA - GD - 1473 GUADELOUPE - GP - 590 GUAM - GU - 1671 GUATEMALA - GT - 502 GUINEA - GN - 224 GUINEA-BISSAU - GW - 245 GUYANA - GY - 592 HAITI - HT - 509 HEARD ISLAND AND MCDONALD ISLANDS - HM - 0 HOLY SEE (VATICAN CITY STATE) - VA - 39 HONDURAS - HN - 504 HONG KONG - HK - 852 HUNGARY - HU - 36 ICELAND - IS - 354 INDIA - IN - 91 INDONESIA - ID - 62 IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF - IR - 98 IRAQ - IQ - 964 IRELAND - IE - 353 ISRAEL - IL - 972 ITALY - IT - 39 JAMAICA - JM - 1876 JAPAN - JP - 81 JORDAN - JO - 962 KAZAKHSTAN - KZ - 7 KENYA - KE - 254 KIRIBATI - KI - 686 KOREA, DEMOCRATIC PEOPLE'S REPUBLIC OF - KP - 850 KOREA, REPUBLIC OF - KR - 82 KUWAIT - KW - 965 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ - KK - 0 KYRGYZSTAN - KG - 996 LAO PEOPLE'S DEMOCRATIC REPUBLIC - LA - 856 LATVIA - LV - 371 LEBANON - LB - 961 LESOTHO - LS - 266 LIBERIA - LR - 231 LIBYAN ARAB JAMAHIRIYA - LY - 218 LIECHTENSTEIN - LI - 423 LITHUANIA - LT - 370 LUXEMBOURG - LU - 352 MACAO - MO - 853 MACEDONIA, THE FORMER YUGOSLAV REPUBLIC OF - MK - 389 MADAGASCAR - MG - 261 MALAWI - MW - 265 MALAYSIA - MY - 60 MALDIVES - MV - 960 MALI - ML - 223 MALTA - MT - 356 MARSHALL ISLANDS - MH - 692 MARTINIQUE - MQ - 596 MAURITANIA - MR - 222 MAURITIUS - MU - 230 MAYOTTE - YT - 269 MEXICO - MX - 52 MICRONESIA, FEDERATED STATES OF - FM - 691 MOLDOVA, REPUBLIC OF - MD - 373 MONACO - MC - 377 MONGOLIA - MN - 976 MONTSERRAT - MS - 1664 MOROCCO - MA - 212 MOZAMBIQUE - MZ - 258 MYANMAR - MM - 95 NAMIBIA - NA - 264 NAURU - NR - 674 NEPAL - NP - 977 NETHERLANDS - NL - 31 NETHERLANDS ANTILLES - AN - 599 NEW CALEDONIA - NC - 687 NEW ZEALAND - NZ - 64 NICARAGUA - NI - 505 NIGER - NE - 227 NIGERIA - NG - 234 NIUE - NU - 683 NORFOLK ISLAND - NF - 672 NORTHERN MARIANA ISLANDS - MP - 1670 NORWAY - NO - 47 OMAN - OM - 968 PAKISTAN - PK - 92 PALAU - PW - 680 PALESTINIAN TERRITORY, OCCUPIED - PS - 970 PANAMA - PA - 507 PAPUA NEW GUINEA - PG - 675 PARAGUAY - PY - 595 PERU - PE - 51 PHILIPPINES - PH - 63 PITCAIRN - PN - 0 POLAND - PL - 48 PORTUGAL - PT - 351 PUERTO RICO - PR - 1787 QATAR - QA - 974 REUNION - RE - 262 ROMANIA - RO - 40 RUSSIAN FEDERATION - RU - 70 RWANDA - RW - 250 SAINT HELENA - SH - 290 SAINT KITTS AND NEVIS - KN - 1869 SAINT LUCIA - LC - 1758 SAINT PIERRE AND MIQUELON - PM - 508 SAINT VINCENT AND THE GRENADINES - VC - 1784 SAMOA - WS - 684 SAN MARINO - SM - 378 SAO TOME AND PRINCIPE - ST - 239 SAUDI ARABIA - SA - 966 SENEGAL - SN - 221 SERBIA AND MONTENEGRO - CS - 381 SEYCHELLES - SC - 248 SIERRA LEONE - SL - 232 SINGAPORE - SG - 65 SLOVAKIA - SK - 421 SLOVENIA - SI - 386 SOLOMON ISLANDS - SB - 677 SOMALIA - SO - 252 SOUTH AFRICA - ZA - 27 SOUTH GEORGIA AND THE SOUTH SANDWICH ISLANDS - GS - 0 SPAIN - ES - 34 SRI LANKA - LK - 94 SUDAN - SD - 249 SURINAME - SR - 597 SVALBARD AND JAN MAYEN - SJ - 47 SWAZILAND - SZ - 268 SWEDEN - SE - 46 SWITZERLAND - CH - 41 SYRIAN ARAB REPUBLIC - SY - 963 TAIWAN, PROVINCE OF CHINA - TW - 886 TAJIKISTAN - TJ - 992 TANZANIA, UNITED REPUBLIC OF - TZ - 255 THAILAND - TH - 66 TIMOR-LESTE - TL - 670 TOGO - TG - 228 TOKELAU - TK - 690 TONGA - TO - 676 TRINIDAD AND TOBAGO - TT - 1868 TUNISIA - TN - 216 TURKMENISTAN - TM - 7370 TURKS AND CAICOS ISLANDS - TC - 1649 TUVALU - TV - 688 UGANDA - UG - 256 UKRAINE - UA - 380 UNITED ARAB EMIRATES - AE - 971 UNITED KINGDOM - GB - 44 UNITED STATES - US - 1 UNITED STATES MINOR OUTLYING ISLANDS - UM - 1 URUGUAY - UY - 598 UZBEKISTAN - UZ - 998 VANUATU - VU - 678 VENEZUELA - VE - 58 VIET NAM - VN - 84 VIRGIN ISLANDS, BRITISH - VG - 1284 VIRGIN ISLANDS, U.S. - VI - 1340 WALLIS AND FUTUNA - WF - 681 WESTERN SAHARA - EH - 212 YEMEN - YE - 967 ZAMBIA - ZM - 260 ZIMBABWE - ZW - 263