Diksiyon Eğitimi

Eğitimler

Tüm Eğitimler, T.C. M.E.B. Özel Mecidiyeköy Kültür Merkezi Sinema ve Oyunculuk Kursu MKM.İstanbul tarafından verilmektedir. Sayfanın altında bulunan "şimdi başvur" linkinden kurumun web sitesine gidip bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Diksiyon Eğitimi ve duruş eğitimlerimiz profesyonel eğitim kadromuz ile birlikte sizlere verilmektedir. Her biri profesyonel olarak spikerlik, seslendirmen, tiyatro oyunculuğu ve film oyunculuğu gibi alanlarda tecrübeli olan eğitmenlerimiz diksiyon eğitimlerinde sizlere etkili iletişim kurabilme ve dinleme eğitimlerini de sunmaktadırlar.

Her yaş grubuna hitap eden eğitim programımız gündelik hayatın en önemli parçası olan iletişim ve etkili konuşabilme yeteneğinin kişilere aşınabilmesini hedefleyerek geliştirilmiştir.

Eğitim Programında Neler Var?

Güzel ve etkileyici konuşabilmek, ses yapısını inceleyebilmek, hitabet sanatının temel gereksinimlerini yerine getirebilmek ve etkili bir şekilde dili kullanabilmek sizlere uzman kadromuz eşliğinde öğretilmektedir.

Diksiyon derslerimiz içerisinde doğru nefes teknikleri, etkileyici ses tonlaması, vurgu, üslup şekilleri, konuşma sırasında uygun duruş ve durumlara göre etkileyici konuşma becerilerini kazanabilme gibi konular yer almaktadır.

Genel konuşma hatalarınızın farkına varabileceğiniz eğitim programımız sayesinde yanlışlarınızı tespit ederek kısa süre içerisinde profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde düzeltebilme imkanına sahip olursunuz.

Kariyerinizde ve Yaşantınızda Daha Başarılı Olabilirsiniz

Konuşmanızın ve diksiyonunuzun düzelmesi oyunculuk hayatınız ve kariyerinizde size yardımcı olurken, aynı zamanda gündelik hayatınızda da insan ilişkilerinizde daha başarılı olabilme konularında da yardımcı olur.

Yer alacağınız profesyonel oyunculuk ve modellik projelerindeki şansınızı ve başarılarınızı yükseltmek istiyorsanız diksiyon eğitimlerimize katılabilirsiniz. Düzgün bir diksiyon ile duygu ve düşüncelerinizi doğru şekilde aktarabilirken, aynı zamanda rol aldığınız projelerde de daha başarılı olabilmenizi sağlayabilirsiniz. 

Eğitim Süresi

Haftanın 2 Günü, günde 3 saati eğitmler ile haftada 6 saat olmak üzere 30 saatlik eğitim verilmektedir. Toplam süre 5 haftadır.

Eğitim Sonrası

30 saatlik Dİksiyon eğitimi sonrasında Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Kurs Bitirme Belgesi (Sertifika) verilecektir.