Kamera Önü Oyunculuğu

Eğitimler

KAYHAN YILDIZOĞLU ile Profesyonel kamera önü eğitimlerimiz başladı. Yaklaşık 2000 yeni yüz oyuncu adayını sektöre kazandırma hedefi ile yola çıkan KAYHAN YILDIZOĞLU Hocamız, akademik eğitimler vereceğini belirterek, OYUNCU ! yetiştireceğini belirtti.

Hocamızın  belirtildiği gibi oyunculuk eğitimi insan hayatı boyunca devam etmekte olan bir eğitimdir. Gelen her yeni rol, yönetmen ve çekim yapılan yeni şehirler oyunculuk kariyerini yaşayanların farklı eğitimlere ihtiyaç duymasına yol açabilir. Kamera önü oyunculuk eğitimi ile oyuncuların kamera önünde nasıl rol yapması gerektiğinin öğretildiği bir eğitim şeklidir.

Kamera Önü Oyunculuğu Eğitim Programı

- Tiyatro ve sinema oyunculuğu arasındaki detayların öğretilmesi

- Gözlem yapabilme ve değerlendirme yeteneğinin güçlendirilmesi

- Senaryoların etkili bir şekilde oyuncular tarafından çözümlenebilmesi

- Rol çalışmaları

- Kamera ve ışık sistemleri hakkında detaylı bilgiler ve çalışmalar

- Sinema genel tarihi ve çekim tekniklerinin nasıl işlediği

Kamera Önü Oyuncularının Alması Gereken Dersler Nelerdir?

Başarılı bir kamera önü oyuncusu ilk olarak ses ve nefes kontrolünü etkili bir şekilde yapabilmeyi öğrenmelidir. Bu iki husus üzerinde çalışmalar yapıldıktan sonra beden dili ve doğaçlama konularına geçiş yapılabilir.

Gelen senaryonun hızlı bir şekilde çözümlenmesi ve akabinde rol çözümlenmesi hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Her rolün gerektirdiği özel mimikler kendisine özel olacağı için rol çözümlemesi başarılı olmak isteyen her oyuncunun bilmesi gereken bir detaydır.