Aypi Ajans' In Yönlendirdiği İşlere Giderken Nelere Dikkat Edilmeli

18.11.2017 Genel Bilgiler  Aypi Ajans' In Yönlendirdiği İşlere Giderken Nelere Dikkat Edilmeli

Aypi Cast Ajans'ın Yönlendirdiği İşlere Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aypi Cast ajans, oyuncularını işe yönlendirirken sms ya da e-mail yolu ile oyuncularını iş hakkında bilgilendirmektedir. Oyuncu adayları, işe kabul edildiği için heyecanlanmak yerine işin gereklerinin ne olduğunu iyi anlamalı ve iş ile ilgili kendi yorumunu geliştirmelidir. Cast ajans, yapımcı şirket ile görüşülecek adresi de oyuncuya bildirir. Oyuncu, bu adresin tam olarak nerede olduğunu internetten iyice tespit etmeli ve görüşme saatine kesinlikle geç kalmamalıdır. Böyle bir durum oyuncu için eksi puan anlamına gelmektedir.

Oyuncu, yapımcı şirketi adres tarifi, işin bütçesi, niteliği vb. konularda kesinlikle aramamalıdır. Bu hususta yapımcı şirketin yoğunluğunu düşünerek hareket etmek en doğru davranıştır. Bu yüzden oyuncu, iş ile ilgili kafasına takılan her hususta Cast ajans ile iletişime geçmeyi tercih etmelidir. Yapımcı şirket ile iş görüşmesine giden oyuncu adaylarının yaptığı en önemli hatalardan biride iş görüşmesine arkadaşlar ve akrabalar ile gidilmesidir. Yapımcı şirketler böyle durumları oyuncuların heyecanına vermek yerine acemi davranış olarak değerlendirdiğinden bu tür oyuncuları direkt elediği gibi Cast ajansa da uyarı vermektedir.

Kıyafet Seçimi

Oyuncular, iş görüşmesine giderken şık görüneceğim diye düşünerek abartılı kıyafetler giymekten kesinlikle kaçınmalıdır. Oyuncular, mümkün olduğunca sade kıyafetler ile şık görünmeli ve karşı tarafta kıyafetine özen gösterdiğine dair izlenim uyandırmalıdır. Bunu başardığı takdirde artı puanı hanesine yazdıracaktır. Ayrıca aşırı makyaj ve dekolte, topluma aykırı düşecek saç ve sakal modellerinden ve abartıya kaçan aksesuarlardan uzak durmalıdır.

Davranışlar Önemli

Oyuncular, yapımcı şirket ile iş görüşmesi yaparken aşırı kibar davranışlardan ve konuşmalardan uzak durarak doğal görünmeye çalışmalıdır. Kendisine sorulan sorulara yeterli cevapları vermek, iş ile ilgili fikirlerini dile getirmek, olumsuz gördüğü noktaları dile getirecek kadar samimi olmak ve sempatik görünmek çok önemlidir. Cast ajans tarafından oyuncuya iş görüşmesi ile ilgili bir metin verilmiş ise oyuncu bu metini kesinlikle çalışarak iş görüşmesine gitmelidir. İş görüşmesi esnasında verilen metinde en ufak bir bocalamanın direkt elenme sebebi olacağını oyuncu hiçbir zaman unutmamalıdır. Kısacası oyuncu, Cast ajansın iş görüşmesi ile ilgili kendisine tavsiye ettiği her şeyi dikkate almalı ve bir tanesinden dahi taviz vermemelidir. Bu kendisine çok pahalıya mal olabilir.