Cast Ajans Fotoğraf Çekimleri Nasıl Yapılır

18.11.2017 Genel Bilgiler  Cast Ajans Fotoğraf Çekimleri Nasıl Yapılır

Aypi Cast Ajans' ta Fotoğraf ve audition Çekimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Aypi Cast Ajans tarafından yapılan fotoğraf çekimlerinde verilen pozlar oyuncunun görünen yüzü olduğu için oyuncu, bu fotoğraf çekimlerinde oldukça doğal ve canlı olmalıdır. Deneme çekimlerinde ise oyuncunun rol yeteneğini ciddi bir projedeymiş gibi sonuna kadar konuşturması gerekir. Ayrıca deneme çekimlerinde oyuncunun, rolü ile ilgili kafasında canlandırdıklarını rolüyle bütünleştirmesi özgünlük açısından çok büyük bir artı puan olacaktır.  Oyuncular, deneme çekimlerinde asıl istenenin en kısa sürede role uyum sağlamak olduğunu bilmelidir.

Aypi Cast Ajans, oyuncularına çekmiş olduğu fotoğraf ve deneme çekimlerini yapımcı şirkete göndererek değerlendirilmesini ister. Yapımcı şirketler, beğendikleri oyuncular için Aypi Cast Ajans ile irtibata geçerek oyuncuları talep ederler. Oyuncular, yapımcı şirket tarafından da ayrı bir değerlendirmeye tabi tutulur. Oyuncular, bu noktada kendilerine verilen rol ile bütünleşmekte sıkıntı yaşayabilirler. Ayrıca oyuncu verilen rol ile özellikle fiziki özellikler bakımından bazen bağdaşmayabilir. Oyuncular, böyle durumlarda endişeye kapılamamalı ve oyunculuk yeteneğini sonuna kadar konuşturarak bu zorluğun üstesinden gelmelidir. Aypi Cast Ajans, bu tip durumlarda oyuncularını kesinlikle yalnız bırakmamakta ve ihtiyaç duyduğu desteği onlara vermektedir.

Son Söz Firmanındır 

Aypi Cast Ajans, gerçekten yeteneği olan ve geleceğe dair ışık gördüğü oyuncu adaylarına fotoğraf ve audition çekimlerinde gereğinden fazla yardımcı olmaya çalışmaktadır. Oyuncu adayları da kendilerinin önemsendiğinin farkında olmalı ve işine gerekli ciddiyeti göstermelidir. Aypi Cast Ajans, oyuncularını sete yönlendirme yaptıktan sonra kontrol tamamen yönetmenin eline geçse de son söz firmalara aittir. Çünkü projenin tüm mali kaynağını firmalar karşılamaktadır ve paranın gücü burada da tek hakimdir. Tabii bunun dezavantajları da vardır. Örneğin, oyuncu bir role seçilmiş ve o role tamamiyle konsantre olmuşken firma tarafından başka bir rolde görevlendirilebilmektedir. Aypi Cast Ajans, böyle durumlarla karşı karşıya kalan oyuncularının yeni role motivesinde gerekli desteği sağlar.

Deneme Çekimleri Oyuncuyu Oldukça Yorar

Hiç deneme çekimlerine katılmamış ama gönlünde oyunculuk yatan insanlar, deneme çekimlerinin çok eğlenceli olduğunu mutlaka duymuşlardır. Ancak deneme çekimleri eğlenceli olduğu kadar yorucudur. Deneme çekimlerinde oyuncu, kendisini mümkün olduğunca rahat hissetmeli ve kendisini ifade etmek için yeteneği ile rolü arasında bir bütünlük oluşturmalıdır.